VIII. třída

Lyžák - den čtvrtý

Lyžák - den čtvrtýDnešní ráno nás přivítalo mrazivým počasím a my jsme se celí nedočkaví a zvědaví, co nám dnešní den nachystal na sjezdovce, vypravili dolů do areálu. A nebyli jsme zklamaní, trochu sněhu připadlo a co nepřipadlo, to dosněžili uměle.
Při dopoledním bloku jsme se rozdělili opět do týmů a 1. a 2. tým vyrazil na černou, nejnáročnější, sjezdovku. Všichni v pořádku dojeli, ovšem někteří už tento zážitek podruhé neopakovali. 3. družstvo zůstalo v tzv. údolíčku a trénovalo na odpolední soutěž. I ten nejméně zdatný začátečník se úspěšně zapojil do tréninku.
I tentokrát jsme se vypravili na sjezdovku i odpoledne, avšak nyní jsme se rozdělili na dvě stejně velké skupiny dle vlastního zájmu, a to na lyžaře a snowboardisty.
Pro lyžaře nejprve proběhlo pár zahřívacích jízd. A pak už následovala soutěž ve slalomu. Všechny zúčastněné děti trať úspěšně zdolaly a i po skončení soutěže s nadšením pokračovaly v dalších jízdách.
Mezitím se snowboardisté vydali opodál a celé odpoledne trénovali zákaldní dovednosti na prkně. Když si je dle paní učitelky dostatečně osvojili, vyrazili na nedalekou sjezdovku, kde si nabyté dovednosti prakticky vyzkoušeli. Někteří byli snowboardingem nadšeni. Jiní se zítra prý rádi vrátí k lyžím.
Po večeři následovalo krátké vyhodnocení lyžařského kurzu, byly rozdány diplomy a medaile. Poté následovala hra, kterou si připravilo první družstvo. Tato skupina připravila do pytlíku papírky s názvy zvířat, všichni si jeden papírek vylosovali, přidrželi na čele a měli pomocí otázek ANO-NE uhodnout, co je na jejich papírku napsáno. Jen někteří se dopídili odpovědi, většina se však dala tzv. poddat.

Lyžák - den třetí

Po vydatné snídani jsme se vypravili na dopolední lyžování. První a druhý tým se protentokrát přesunul na černou sjezdovku, zatímco třetí tým piloval svůj styl a své dovednosti na obvyklé trase v tzv. údolíčku. Dnes už byla na některých účastnících znát únava, a proto přivítali odpočinkové odpoledne.
Po vepřu-knedlu-zelu a poledním klidu, který jsme všichni přijali s povděkem, jsme se oblékli a vyrazili nad Mikulov. Krátkou procházkou jsme se dostali k chatě Mikuláška, kde jsme se zastavili na občerstvení. Po odpočinku nad trochou jídla a pití jsme se vydali na zpáteční cestu.
Večer proběhl opět ve znamení přednášky a po něm následovala zábava. Druhé družstvo si pro ostatní připravilo hru Město, jméno ... Při hře samozřejmě vzplanuly vášně, docházelo k drobným hádkám i výbuchům smíchu,  ale nakonec děti úspěšně zvládly několik kol.
Zítra nás hlavně dle počasí čeká závěrečné lyžování a možná dojde i na očekávaný snowboarding.

Lyžák - den druhý

Lyžák - den druhýDnešní den nás přivítal novým sněhovým popraškem, jenž se přes noc objevil. To jsme kvitovali s povděkem a netrpělivě se vydali na snídani, která proběhla formou švédského stolu. Po snídani nás čekal první blok lyžování - opět jsme se nevyhnuli ani pádům, otlačeninám a někdo i únavě, ale nenechali jsme se porazit. Počasí se stále měnilo - vítr sílil a slábl, objevoval se sníh i dešťové přeháňky, ale ani tím jsme se nenechali rozhodit.
Po obědě a krátkém poledním klidu jsme na svah vyrazili podruhé. Nyní už byly vidět první pokroky u lyžařů začátečníků a stále dokonalejší provedení požadovaných lyžařských úkonů od těch zkušenějších. Když jsme se kolem 16:00 rozhodli vrátit se na chatu a dát si sváču, děti se opět zapojily do vášnivé koulovačky. Někteří si zkusili vyrobit i sněhuláka, ale na něj tu není sněhu dostatek. Postupem odpoledne se i výrazněji ochladilo.
Navečer měly děti chvilku volna a neřízené činnosti, v těchto okamžicích sáhly buď po společenských hrách (vedou tu jednozančně karetní hry), nebo po mobilech. Po výborné večeři - hranolky a kuřecí kousky - žáci absolvovali krátkou přednášku a následovala zábava - hra židličkovaná, kterou připravilo 3. družstvo. Jsme zvědaví, co si pro nás připraví 1. a 2. tým pro středeční a čtvrteční večer.
Spokojení a s jasným plánem na zítřek se všichni rozešli do svých postelí, aby nabrali dostatek sil.

Lyžák - den první

Dopoledne jsme dorazili do Mikulova u Teplic v severních Čechách. Počasí nás čekalo víceméně stejné jako v Liběchově - déšť a vítr. Během odpoledne se déšť postupně změnil ve sníh. A to nám udělalo velkou radost, neboť všichni netrpělivě vyhlíželi zasněžené sjezdovky a čekali, zda budou lyžovat, nebo stráví týden "obyčejnou" turistikou.
Po obědě jsme se tedy vydali pro lyže a další vybavení do půjčovny. Vše proběhlo hladce a plně vybavení jsme přešli k té nejmírnější sjezdovce. Celý areál byl až nás prázdný, takže si děti vyzkoušely vše, co chtěly a mohly, natrénovaly pozapomenuté dovednosti, některé se i trochu vyválely ve sněhu. Než jsme se nadáli, náhle byl čas k návratu do chaty. Ještě před tím si ale téměř všichni účastníci užili parádní koulovačku, jak by také ne, když v našich končinách je sníh stále vzácnější.

Ředitelky školy vyhlašuje volné dny pro žáky školy
v termínu 26. - 27. října 2020.
Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 29. října
a pátek 30. října 2020.

Vzhledem k rekonstrukci školní jídelny je dočasně upraveno její fungování. Více informací v sekci Školní jídelna.

Pro přihlášení do systému Bakaláři můžete použít rychlý odkaz v horní liště.