Login

IV. třída

Den s MAPíkem - 6. 9. 2021

V úterý 6. září se společně se třeťáky a páťáky zúčastnili soutěžně-preventivního dopoledne Den s MAPíkem. Akce proběhla v prostoru parku u Domu dětí a mládeže v Mělníku, kam jsme společně dorazili předem objednaným autobusem.

V parku bylo připraveno celkem 10 stanovišť, na nichž jsme postupně plnili úkoly různého zaměření. Někde jsme počítali, jinde hledali poschovávaná slova, ošetřovali jsme zranění či pojmenovávali povinnou výbavu kol. Vyzkoušeli jsme si také střílení pod dohledem příslušníků Policie ČR, poznávali dopravní značky, procvičili vlastní vnímání bezpečného chování apod.

Za splněné úkoly jsme na stanovištích sbírali tzv. MAPíky. S nasšením sjme se vrhli do plnění úkolů a vůbec nás neodradily poměrně dlouhé fronty, které se u jednotlivých stanovišť rychle utvořily. Po uplynutí přesně jedné hodiny se úlovky jednotlivých tříd spočítaly a došlo i na vyhlášení vítězů. Za naši školu se na stupních vítězů umístili páťáci - obsadili krásné  třetí místo. Na jednu stranu jsme měli radost, ale na druhou stranu nás trochu mrzelo, že my jsme se tak dobře neumístili.

Jako poděkování a pochvalu za aktivitu jsme všichni dostali drobnou svačinku a materiály s tematikou bezpečného chování (pracovní listy a bloky), které  nám paní učitelka rozdala až ve škole, kde byl dostatek času si je prolistovat.

V samotném závěru soutěžního dne jsme se rádi proběhli v nedalekém parku, kde jsme hledali „heslo dne“, kdo chtěl, prohlédl si hasičské vozidlo. Nakonec jsme se protáhli na horolezecké věži. Kolem půl jedenácté jsme se spokojeně vydali na cestu zpět do školy.

Fotografie v naší fotogalerii nebo na stránkách https://www.ddm-melnik.cz/fotogalerie/217-den-s-mapikem                                                                                           

Naše díla 2020

Podzimní nástěnky

Vánoce 2019

Beseda se spisovatelkou a ilustrátorkou Andreou Popprovou

Podzimní výtvory

Jarní tvoření

Beseda o zubech

Beseda s včelařem

Zimní výzdoba

Zimní tvoření

Vánoce 2018

Vánoční vyrábění

Mikuláš 2018

Půjdem spolu do Betléma

Na konci listopadu se žáci 1. a 2. třídy vypravili do Regionálního muzea Mělník na interaktivní vánoční program: Půjdem spolu do Betléma. Přivítalo nás promítání stínového příběhu o putování Marie a Josefa. Prohlédli jsme si perníkové, dřevěné i papírové betlémky a svůj vlastní jsme si i vyrobili. Vyzkoušeli jsme si, jak to bylo s betlémem v chudých rodinách a zahráli jsme si na darovníčky, kteří nesou dárek Ježíškovi. Dozvěděli jsme se hodně o zemi, ve které se Ježíšek narodil a něco o výrobě betlémů u nás.

Podzimní výrobky dětí z hodin VV a PČ

BeruškyVěnečkyDraciDraci

Skupinové stavění v hodině PČ

Interaktivní výstava Mňaaau aneb KOČKY v muzeu

Modelování a obrázky zvířat

Na hřišti u školy

První školní den čeká na své školáky

RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 775 038 996

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Prázdniny

Podzimní prázdniny připadnou na středu 27. října a pátek 29. října 2021.

Důležité informace

Od začátku kalendářního roku 2021 dochází k zásadním změnám ve fungování školní jídelny. Více informací v sekci Školní jídelna

Zajímavé informace

BAKALÁŘI
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy