Login

Aktuálně z naší školy

Záškolák podzim 2019

školní časopisškolní časopis

Informační a poradenské středisko

10.12. 2019
V úterý dne 10.12. se deváťáci opět podívali na Úřad práce v Mělníku. Cílem jejich návštěvy bylo Infomační a poradenské středisko (IPS), které navštívili již podruhé. Toto pracoviště slouží k tomu, aby se zde deváťáci informovali:
o různých středních školá a učilištích;
o oborech, které je zajímají;
o tom, zda mají předpoklady pro studijní či spíše učbní obory; 
o případném pracovním uplatnění daného oboru ...
Během návštěvy si společnými silami také vyrobili tzv. strom budoucího zaměstnání, kam si každý z žáků vylepil svoje vysněné povolání. Strom se stane výzdobou jejich třídy. 
Na závěr setkání dostali všichni žáci Atlas školství Středočeského kraje -  to je vlastně seznam všech středočeských škol (zákaldních, středních, učilišť i gymnázií)  a oborů vzdělání, které nabízejí. Kromě katalogů pro vlastní využití dostali žáci i několik výtisků atlasů sousedních krajů, které budou k dostání ve škole.
V jarních měsících pak čeká návštěva IPS žáky osmého ročníku, aby se zde dozvěděli podrobnosti o pracovním trhu, o možnostech a způsobu výběru dalšího vzdlávání, udělali si tzv. test vlastní osobnosti a připravili se na volbu povolání, která bude v 9. třídě následovat.

Mikuláš 2019

10.12. 2019
Mikuláš 2019Počátek prosince je neodmyslitelně spojen s příchodem mikuláše, čerta a anděla, kteří každoročně navštěvují i naší školu. Ti zlobiví z řad žáků se museli přiznat ke svým hříchům, odčinit je recitací básničky nebo zpěvem písničky a následně slíbit, že se polepší. S těmi hodnými si mikuláš naopak přátelsky pohovořil. Pro všechny hned dvojice andílků přinesla něco dobrého na zub, zatímco čerti si označovali nové budoucí pekelníky.
Nadšení, trošku strachu, ale i radost a zvědavost všech dokládají pořízené fotografie.
Tak zase za rok, budeme se těšit...

Mezi generacemi

03.12. 2019
Letos jsme s několikaletým projektem Mezi generacemi, který spojuje naše žáky a klienty Domova seniorů Vidim při nejrůznějších činnostech, začali až v listopadu. Do našeho týmu jsme nově přibrali Viktorku ze 7. třídy. Ostatní dívky jsou v projektu již 2. (příp. i vyšším) rokem.
Tentokrát jsme se společně a s pořádnou silou i chutí vrhli do vaření - připravili jsme dva druhy salátu. Svoje výtvory jsme také rádi obchutnali. Nakonec si naše děvčata zahrála s klientkami DS Vidim společenské hry.
V prosinci se do DS Vidim podívají naši mladší žáci, kteří si pro seniory již teď pilně připravují pásmo vánočních písní a básniček.
Fotodokumentaci prvního společného setkání si prohlédněte ve fotogalerii.

Floristická soutěž

29.11. 2019
Ve čtvrtek 28. 11. se dvě žákyně 9. ročníku zúčastnily soutěže ve floristice. Tato soutež probíhala na České zemědělské akademii v Mělníku. Zadání letošního soutěžního úkolu bylo vytvořit vánoční svícen z nabídnutých materiálů a pomůcek. Obě dívky se svého úkolu zhostily s nadšením a potřebnou dávkou fantazie, jedna z nich byla za svůj výtvor oceněna 2. místem. Gratulujeme

Beseda se spisovatelkou a ilustrátorkou Andreou Popprovou

20.11. 2019
Beseda se spisovatelkou a ilustrátorkou Andreou Popprovou

Děti z 1. – 3. třídy se zúčastnily dne 14. 11. 2019 besedy s dětskou spisovatelkou a ilustrátorkou Andreou Popprovou. Na jaře za námi přijela paní Popprová poprvé. Teď na podzim se u nás ve škole objevila již podruhé.
Nyní jsme se společně prostřednictvím knih a aktivit s nimi spojenými seznámili se svátkem svatého Martina a s dobou adventní. V zajímavém povídání se pak žáci také dozvěděli, jaká je vlastně práce grafika a tiskaře, prozkoumali arch s obrázkem, který namaluje paní ilustrátorka, a nakonec zjistili, jak pak takový obrázek vypadá v hotové knize.
V samotném závěru besedy si děti také prohlížely knihy, které si mohly i zakoupit domů. Každý dostal jako poděkování za svou účast a aktivitu časopis Tečka nebo Puntík, ve kterých má paní Popprová své texty a vystřihovánky. Dále si děti odnesly vlastnoručně vyrobenou vločku jako upomínku na blížící se zimu.
Beseda se dětem líbila a těší se na případné další setkání.

Exkurze Elektrárna Mělník

20.10. 2019
Exkurze Elektrárna Mělník

První říjnový den vyrazila 9. třída na plánovanou exkurzi do tepelné elektrárny Mělník v Horních Počaplech. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavého z historie, současnosti i nedaleké budoucnosti třech samostatných výrobních komplexů, označovaných římskými číslicemi I. – III. Elektrárna disponuje celkovým výkonem přes 1000 MW, což z ní činí jednu z nejvýkonnějších v celé ČR. Byl nám přiblížen proces výroby elektrické energie od dodávky uhlí až po distribuci elektřiny z elektrárny. Počasí bylo téměř letní, takže jsme si exkurzi užili včetně zpáteční pěší cesty do Liběchova.


3. rychlá zpráva z adaptačního kurzu v Harrachově

17.10. 2019
3. rychlá zpráva z adaptačního kurzu v Harrachově

Během dnešního dne jsme poznávali Harrachov. Chodili jsme po okolí, navštívili SKI muzeum a byli na exkurzi ve sklárně, která tento rok slaví 307 let od svého založení. Den jsme zakončili výšlapem na Mumlavské vodopády. Dopoledne nám sice trochu pršelo, ale to nás neodradilo a vše jsme si pořádně užili. Také jídlo bylo fajn, v poledne karbanátek s brambory a k večeři zapečené těstoviny.Fotografie zde.

2. rychlá zpráva z adaptačního kurzu v Harrachově

16.10. 2019
2. rychlá zpráva z adaptačního kurzu v Harrachově

Dnes jsme byli v Jablonci nad Nisou ve výrobní dílně. Vyrobili jsme si úžasnou ještěrku a prohlédli krásnou expozici skla. Po návratu jsme si prošli Anenské údolí a cestou načerpali sílu v lese. K obědu byla rajská omáčka s knedlíkem a k večeři rizoto. Všichni jsme v pořádku a těšíme se na zítřek.


Foto zde.

1. rychlá zpráva z adaptačního kurzu v Harrachově

15.10. 2019
1. rychlá zpráva z adaptačního kurzu v Harrachově

Dojeli jsme v pořádku, moc se nám tu líbí. Ubytování ve dvojlůžkových pokojích s příslušenstvím je super. K večeři jsme měli guláš s těstovinami. Dnešní den se vyvedl, parádní byla zoologická zahrada i IQ park, ve kterém jsme mohli vyzkoušet spoustu zajímavých věcí. Těšíme se na zítřek. 


Fotografie zde.

Volné dny ředitelky školy

Volné dny ředitelky školy

Školní časopis ZÁŠKOLÁK (léto 2019)

1940 Kč pro Občanského sdružení Život dětem

1940 Kč pro Občanského sdružení Život dětem

Kamerový systém na naší škole

Kamerový systém na naší škole

Vážení rodiče, na naší škole byl instalován a zprovozněn kamerový systém. Ředitelka školy vydala v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679, obecným nařízením o ochraně osobních údajů, směrnici, která upravuje používání kamerového systému.

Účel a cíl instalace kamerového systému

  1. ZŠ a MŠ Liběchov, příspěvková organizace touto směrnicí stanovuje zásady používání kamerového systému s cílem zajistit nezbytnou ochranu majetku zřizovatele, práv žáků i návštěvníků školy na prostranstvích areálu školy a ve společných prostorách schodiště a zároveň dostát ustanovení zákona na ochranu osobních údajů.
  2. Kamerový systém slouží na ochranu vlastnických práv zřizovatele, ochranu majetku školy a osob pobývajících v areálu školy.
  3. Účelem zpracovávání pořízených obrazových záznamů je především prevence a odhalování protiprávního jednání ve veřejných venkovních areálech školy.
  4. Tyto záznamy slouží jako důkazní materiál v případě trestné činnosti nebo v případě způsobení škody na majetku a právech rodičů, žáků a návštěvníků školy. 

RYCHLÉ KONTAKTY

Telefon : +420 315 697 003
linka 101 - sekretariát
linka 102 - ředitelna
linka 103 - sborovna II. stupně
linka 104 - mateřská škola
linka 105 - školní družina
linka 106 - školní jídelna

Mobilní telefon:
školní jídelna - 604 569 212
mateřská škola - 775 038 996

E-mail: skola@zslibechov.cz
Web: http://www.zslibechov.cz
Datová schránka: z84meym

Prázdniny

Vánoční prázdniny začnou v pondělí 23. prosince a skončí pátkem 3. ledna.

Důležité informace

V případě nefunkčnosti systému BAKALÁŘI použijte odkaz v horní liště, v případě mobilní aplikace doporučujeme odhlášení a opětovné znovupřihlášení.

Zajímavé informace

Pro přihlášení do systému Bakaláři můžete použít rychlý odkaz v horní liště.
BAKALÁŘI
AKTUALITY
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
MATEŘSKÁ ŠKOLA
ŠKOLNÍ DRUŽINA
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ZŠ a MŠ Liběchov

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy